Mangosmoothie fylld med vitaminer
Här har vi den, världens godaste smoothie! På jobbet har vi färdiga smoothie-kit, med portionspåsar skuren frukt. Vi köpte både två olika påsar - en med jordgubbar och banan och en med mango, ananas och banan. Till denna skönhet körde jag på den sistnämnda.

Förutom kitet hade jag i färsk apelsin, lite färskpressad apelsin juice med blandad frukt i, citron och grekisk yoghurt. Wow! Vanligtvis blandar jag aldrig ner mejerivaror i mina smoothies, av ingen anledning alls, men nu har jag upptäckt att konsistensen blir så mycket godare tillsammans med lite yoghurt, fil eller glass!!

Det här är ett perfekt mellanmål eller lättare frukost, om man är på språng eller behöver ett roligare sätt att få i sig alla vitaminer frukt och bär erbjuder. Det blir sällan äckligt och fyller magen sådär lagom mycket! Nu när vi är sjuka och haft dålig aptit har smoothie varit en jätteräddning.
Men hur gott?! Jag älskar smoothies med mango!!
Men mums så gott! 😃
Wow, så gott, älskar smoothies! <3
Krya på dig fina du <33
Så gott! Måste prova 😍
Men guuuud vad gott!! ❤️
Men ååååh så gott!!