Mys-tisdag & räkmackor


Tidigare idag mötte jag upp min fina farmor och tog en promenad genom Slottskogen. Vädret var sådär perfekt, även fast morgontempraturen visade nollgradigt. Solen sken och löven gjorde omgivningen extra härligt.


Ellen Delin, tjugoett år från Göteborg.
Här får ni läsa om allt - jag är inte blyg med att prata om mina känslor. Har ett brinnande intresse för hudvård, träning och kläder, vilket också kommer speglas av här. Ser framemot att få dela livet med er!
Kontakta mig;
email, Ellendelin.se@gmail.com
instagram, Ellendelin_
Tidigare idag mötte jag upp min fina farmor och tog en promenad genom Slottskogen. Vädret var sådär perfekt, även fast morgontempraturen visade nollgradigt. Solen sken och löven gjorde omgivningen extra härligt.
Äntligen fredag! Min vecka har varit väldigt lugn och helgen firades igång med myskväll tillsammans med bästis. Vi åt tacos, kolla på film och myste med godis Det brukar oftast bli skräck om vi får bestämma. Denna gången två halvbra filmer, bättre lycka nästa gång!
Idag åkte jag till skolan för att kolla på redovisningar och jobba på mitt gymnasiearbete. Har kommit in i ett sådant flyt och det känns underbart att känna att jag kommer någon vart. Förra veckan stod jag helt still. Och inte nog med gymnasiearbetes framgång, har även tagit tag i sådant som behövts göras. Rummet är så gott som fläckfritt och plugget ligger i fas. Hur bra vecka har inte detta varit gentemot min förra som bara var dyster och känslofylld?